+48 665 620 002 biuro@fundacjapukpuk.pl
Logo fundacji Logo fundacji AKTUALNOŚCI SKLEP KONTAKT |
×


W czym możemy Ci pomóc?

Wsparcie szkoleniowe dla podmiotów niegminnych Makroregionu Południowego

Wrzesień 4, 2020 

Polecamy bezpłatne szkolenie dla zainteresowanych tematyką otwierania instytucji opieki dla najmłodszych:
Jak założyć / prowadzić żłobek lub klub malucha w ramach projektu „Wsparcie szkoleniowe dla podmiotów niegminnych Makroregionu Południowego, którzy planują utworzenie i prowadzenie instytucji opieki nad dziećmi do lat 3” przeznaczone dla mieszkańców pochodzących z małych miejscowości województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
Na szkoleniu poruszymy tematykę dot. tworzenia i funkcjonowania żłobka lub klubu malucha, sposoby ich zakładania i funkcjonowania, pozyskania środków finansowych, biznesplanu.
Więcej informacji na: http://zlobki-poludnie.pl/wsparcie-szkoleniowe-dla-podmiotow-niegminnych/#0 , pod nr tel: 12 376 78 80, 602 575 449 lub poprzez e-mail: zlobki@zlobki-poludnie.pl


Kobieta w biznesie

Sierpień 25, 2020 

Tym razem uczestniczki projektu „Rozwiń skrzydła” mogły się zmierzyć same ze sobą! Podczas warsztatów poruszane były m.in takie tematy: Jak dzielić macierzyństwo z pracą zawodową? Jak skutecznie stawiać granice? Jak radzić sobie z dyskryminacją? Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom mamy nabrały więcej pewności siebie i wiary we własne możliwości! 🙂

Projekt finansowany przez Fundację BGK w ramach programu ‚Skrzydła dla mamy”


stoisko do hydroterapii YNTA znów wyróżnione!

Sierpień 17, 2020 

Pamiętacie nasze stoisko do hydroterapii YNTA? Tym razem doceniło je Jury międzynarodowego konkursu wzorniczego Make me! organizowanego przez

Stoisko będzie prezentowane na wystawie na terenie Monopolis. 

Ale to jeszcze nie koniec! Mamy także szansę znaleźć się wśród nagrodzonych finalistów Paradyż Awards ufundowanych przez Ceramika Paradyż

Trzymajcie za nas kciuki!!!


Jestem piękna i pewna siebie!

Sierpień 13, 2020 

„Jestem piękna i pewna siebie” to temat kolejnych warsztatów z cyklu „Rozwiń Skrzydła„. Nasze drogie mamy wreszcie miały chwilę dla siebie i swojego ciała. Bo czasem każda mama potrzebuje, żeby ją trochę rozpieścić, czyż nie?

Projekt finansowany w ramach programy „Skrzydła dla mamy” finansowanego przez Fundację BGK.


W zdrowym ciele, zdrowy duch

Sierpień 6, 2020 

Ciąża, poród wraz z połogiem oraz pierwsze miesiące macierzyństwa to okres bardzo trudny pod względem fizycznym oraz fizjologicznym dla kobiety, dlatego uczestniczki projektu realizowanego w ramach programu „Rozwiń Skrzydła” finansowanego przez Fundację BGK miały dziś i wczoraj możliwość dowiedzieć się podczas warsztatów jak dbać o swoją sprawność fizyczną oraz jak wdrożyć do codziennego życia zachowania z zakresu profilaktyki uroginekologicznej.

Zajęcia prowadzone były przez fizjoterapeutkę w gabinecie Ulmanmed – Agnieszka Czmajduch


Powrót do biznesu

Sierpień 4, 2020 

Za nami pierwsze zajęcia organizowane w ramach projektu „Skrzydła dla mamy” finansowanego przez Fundację BGK. Podczas warsztatów „Powrót do biznesu” uczestniczki mogły dowiedzieć się więcej nt. zakładania własnej działalności gospodarczej, działania Urzędów Pracy, wsparcia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, oraz o innych możliwościach pozyskania finansowania do celów biznesowych.


Skrzydła dla mamy!

Sierpień 3, 2020 

Właśnie „przyleciały”! Już u nas są! Notatniki dla uczestniczek projektu „Rozwiń Skrzydła” realizowanego w ramach programu „Skrzydła dla mamy”. Jak wam się podobają?


Trwa rekrutacja do projektu „Rozwiń Skrzydła!”

Lipiec 15, 2020 

Zapraszam na bezpłatne warsztaty dla mam!

Trwa rekrutacja do projektu: Rozwiń Skrzydła!
Zapisy pod adresem e-mail: biuro@fundacjapukpuk.pl lub nr tel: 665 620 002
WAŻNE: Osobami uprawnionymi do udziału w rekrutacji są kobiety aktualne przebywające na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, a także kobiety bezrobotne sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 6. Na czas udziału w warsztatach zapewniamy uczestniczkom opiekę nad dziećmi, które ukończyły 6 miesiąc życia. Młodsze dziecko uczestniczka może zabrać ze sobą na zajęcia teoretyczne w chuście lub nosidle. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 20 kobiet (2 grupy 10 os.). Decyduje kolejność zgłoszeń.
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!
Więcej informacji i regulamin rekrutacji na stronie projektu: Rozwiń Skrzydła!

 


Rozwiń skrzydła!

Czerwiec 15, 2020 

Z przyjemnością spieszymy poinformować, że nasz projekt „Rozwiń skrzydła” został wyróżniony w konkursie grantowym „Skrzydła dla mamy” i zostanie sfinansowany ze środków Fundacji BGK. Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu: Rozwiń skrzydła!


Scenariusz zajęć „Zielony Oddech”

Maj 27, 2020 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego scenariusza zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym na temat smogu oraz roli roślin jaką odgrywają w oczyszczaniu powietrza. Scenariusz zawiera ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności. Nauczyciele mogą wybrać do realizacji jedynie część ćwiczeń, dopasowując w ten sposób zajęcia do poziomu wiedzy i rozwoju dzieci.
Scenariusz dostępny jest na stronie projektu Zielony Oddech także w zakładce Publikacje oraz na portalu issu.com


Jak rośliny pomagają oczyszczać powietrze?

Maj 21, 2020 

Czy wiecie jak rośliny pomagają oczyszczać powietrze? Ktoś z was słyszał takie pojęcie jak FITOREMEDIACJA? Jeśli nie, a chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z naszą ulotką informacyjną! Ulotka w wersji do pobrania i ewentualnego samodzielnego druku dostępna na stronie projektu: Zielony Oddech

Projekt „Zielony Oddech” realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”


Jak dbać o czyste powietrze?

Maj 2, 2020 

Prezentujemy plakat edukacyjny „Jak dbać o czyste powietrze?”, który powstał w ramach realizacji projektu Zielony Oddech. Plakat można pobrać w formacie A4 ze strony projektu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią i upowszechniania 🙂

Projekt „Zielony Oddech” realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”


Nowy projekt: Zakątek traw

Marzec 2, 2020 

Spieszymy się pochwalić, iż napisaliśmy nowy projekt: „Zakątek traw” przy współpracy z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej, o którym możecie więcej przeczytać tutaj: Zakątek traw

Aktualnie staramy się o finansowanie projektu w ramach konkursu grantowego Fundacja Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Trzymajcie za nas kciuki! Zapowiada się ostra rywalizacja!

Dzieciom z ZSP oraz lokalnej społeczności bardzo przydałby się taki ekologiczny, stymulujący sensorycznie zakątek!


Ankieta na potrzeby konkursu Równać Szanse

Luty 27, 2020 

Nasza fundacja stara się o grant w ramach ogólnopolskiego konkursu „Równać Szanse”, którego beneficjentami są młodzi ludzie z małych miejscowości (więcej o programie można przeczytać tutaj: https://rownacszanse.pl/idea-programu). Aby przystąpić do konkursu zobligowani jesteśmy dokonać diagnozy środowiska osób w wieku 13-19 lat lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że projekt uda się zrealizować z młodymi osobami z Woli, dlatego docenimy każde wsparcie.

Jeżeli jesteś: rodzicem, krewnym, pedagogiem, wolontariuszem albo osobą w inny sposób pozostającą w relacji z osobami w wieku 13-19 lat z Woli, będziemy wam bardzo wdzięczni za wypełnienie krótkiej ankiety: https://fundacjapukpuk2.webankieta.pl/

Ponieważ zostało niewiele czasu na złożenie wniosku, będziemy wdzięczni za okazane wsparcie i wypełnienie ankiety w możliwie krótkim terminie.


Stoisko YNTA na wystawie w Cieszynie

Luty 18, 2020 

Nasze stoisko do hydroterapii YNTA właśnie dotarło na Zamek Cieszyn! Będzie je można oglądać podczas wystawy Graduation Projects 2019

Serdecznie zapraszamy!

Stoisko zostało stworzone z myślą o dzieciach niepełnosprawnych w ramach projektu: http://fundacjapukpuk.pl/…/polisensoryczne-warsztaty-z-zak…/

Projekt autorstwa Magdaleny Michny-Czyrwik założycielki studia projektowego Prototyp oraz Fundacji Puk Puk
Więcej o stoisku możecie przeczytać tutaj: http://www.studioprototyp.pl/stanowisko-do-hydroterapii/


Rozpoczynamy działania przy projekcie Zielony Oddech

Luty 17, 2020 

Pierwsze rośliny epipremnum złocistego potrzebne do realizacji projektu „Zielony oddech” już u nas 🙂

Teraz możemy rozpocząć rozmnażanie i ukorzenianie następnych sadzonek na potrzeby planowanych warsztatów !

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”


Zwycięstwo w konkursie Fundusz Naturalnej Energii!

Styczeń 27, 2020 

Mamy cudowne wieści! Działania naszej fundacji po raz kolejny zostały docenione przez Fundusz Naturalnej Energii! Tym razem uznanie zdobył nasz projekt Zielony Oddech!

🤩 Znaleźliśmy się wśród 5 laureatów 🏆🏅 wyłonionych w naszym województwie oraz wśród 25 wyłonionych z całego kraju (http://www.gazsystemdlanatury.pl/o-konkursie/) ! Jest nam niezwykle przyjemnie i cieszymy się, że będziemy mogli współpracować przy realizacji projektu z naszymi partnerami:
ZSP w Harmężach
Przedszkole Pod Magnolią oddział w Katowicach
Przedszkole przy Żłobek Mała Stópka W Tychach

Czekamy na dopełnienie wszystkich formalności i ruszamy do działania, którego celem jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza w partnerskich placówkach oraz edukacja dzieci i dorosłych na temat ochrony środowiska.

Przypominamy, że poprzednim razem (w 2018 r.) dzięki środkom pozyskanym od Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. realizowaliśmy projekt Skrzydlaci Przyjaciele

Przy okazji serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom! Razem możemy zmieniać świat na lepsze!


Szczęśliwego Nowego Roku!

Grudzień 31, 2019 

Z okazji nadchodzącego 🥳Nowego Roku 🎉, życzymy Wam wszystkim, aby nadchodzący rok przyniósł to, na co najbardziej czekacie 👌 i abyście w zdrowiu 💪 i otoczeni miłością 👨‍👩‍👧‍👧👩‍❤️‍💋‍👩👨‍❤️‍👨 mogli się nim cieszyć 🤸‍♀️😀

P.S. Dziękujemy 🤗🥰😊, że z nami byliście w 2019 r. Mamy nadzieję, że w 2020 też będziemy mogli na Was liczyć 😉


Wesołych Świąt!

Grudzień 24, 2019 

Z całego serca życzymy Wam zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej i rodzinnej atmosferze 🙂


Startujemy w konkursie Fundusz Naturalnej Energii 2019!

Grudzień 16, 2019 

Już po raz trzeci mamy przyjemność zgłosić projekt do konkursu Fundusz Naturalnej Energii 🤩🌳☘️ organizowany przez Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.‼️

Tym razem nasz projekt „Zielony oddech” 🌏🍃🌳 dedykowany jest 🤸‍♀️ dzieciom 🤸‍♂️ z 3 ośrodków wychowawczych z rejonu przemysłowego woj. śląskiego i małopolskiego. Dzieci są jeszcze bardziej niż osoby dorosłe narażone na skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem 😷, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć walkę 🤺 z tym problemem. Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj: Zielony Oddech

Na potrzeby realizacji projektu nawiązaliśmy partnerstwo z:
ZSP w Harmężach
Przedszkole Pod Magnolią oddział w Katowicach
Żłobek Mała Stópka
Dziękujemy za okazane zaangażowanie i zaufanie do naszej fundacji.

Trzymajcie kciuki 👍, żeby udało nam się pozyskać fundusze na realizacje tego projektu‼️


Galeria z warsztatów świątecznych już dostępna!

Listopad 24, 2019 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Warsztatach świątecznych. Pełna galeria z wydarzenia dostępna na stronie projektu Warsztaty świąteczne 2019. Wełna i sklejka. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się zrealizować kolejną edycję warsztatów 🙂


Wełna i sklejka. Warsztaty świąteczne!

Listopad 12, 2019 

Zapraszamy dzieci i opiekunów na bezpłatne warsztaty świąteczne, podczas których będziemy wspólnie robić ozdoby choinkowe ze sklejki i wełny. Więcej informacji na stronie projektu: Wełna i sklejka. Warsztaty świąteczne 2019


Puk Puk Silenzio – szukamy dalej!

Październik 29, 2019 

Niestety tym razem się nie udało uzyskać środków na sfinansowanie projektu Puk puk Silenzio, ale się nie poddajemy i szukamy dalej! Gdybyście słyszeli/widzieli jakieś interesujące ogłoszenia konkursowe, w których cele wpisujemy się z projektem – dajcie znać! Chętnie skorzystamy!


Zgłosiliśmy na konkurs nowy projekt: Puk Puk Silenzio

Październik 3, 2019 

W miniony poniedziałek wystartowaliśmy w konkursie „Z fundacją PZU po lekcjach”!!!

Więcej o planowanym przez nas projekcie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miedźnej oraz Młodzieżową Orkistrą Dętą Silenzio. Więcej na temat projektu możecie przeczytać tutaj: http://fundacjapukpuk.pl/projekty/puk-puk-silenzio/

Trzymajcie za nas kciuki!


Festiwal POLEKU – slow life po naszymu 2019

Lipiec 1, 2019 

W minioną niedzielę odbyła się już 3 edycja festiwalu POLEKU – slow life po naszymu w Pszczynie, a nasza fundacja po raz kolejny miała przyjemność poprowadzić warsztaty edukacyjne dla dzieci podczas tego wydarzenia. Tym razem przy naszym stoisku uczestnicy ćwiczyli motorykę małą ręki oraz koordynację oko-ręka podczas ozdabiania szablonów ze sklejki wycinanej laserowo. W szablonach wykonano specjalne otwory do owijania i przewlekania wełnianego sznurka.  W warsztatach wzięło udział około 80 osób, które ozdobiły 100 szablonów! Zarówno dotykanie wełny jak i drewna ma właściwości terapeutyczne i uspokajające. Każdy z uczestników po warsztacie mógł zabrać ozdobiony przez siebie szablon.

Więcej o projekcie: warsztaty z wełny i sklejki


Publikacja i dodatek specjalny „Bajtle na plac” dostępne on-line!

Czerwiec 16, 2019 

Publikacja powstała w ramach projektu „Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna: Bajtle na plac”, który poprzez zabawę i odwołanie do śląskich gier podwórkowych miał zachęcić dzieci i pokolenie 50+ do wspólnego dialogu. Publikacja zawiera opisy projektu oraz popularnych zabaw podwórkowych. Projekt prowadzony był przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego w ramach projektu grantowego przyznanego przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Pszczyńska” realizowanego jako poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Publikację można zobaczyć tutaj: Publikacja: Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna: Bajtle na plac

a tutaj Bajtle na plac dodatek w formie jednorazownika, przygotowany przez uczestników warsztatów dziennikarskich, realizowanych w ramach projektu.

Zapraszamy do lektury!


Gra miejska: Misja Legenda – Mrzygłód

Maj 27, 2019 

Przypominamy i zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w grze miejskiej Misja Legenda – Mrzygłód na terenie Myszkowa!
Dla uczestników przewidziano dobrą ZABAWĘ oraz NAGRODY! Startujemy o godz. 11:00 w sobotę 8 czerwca 2019 r. z parkingu przy Kościele pw. NMP w Mrzygłodzie (ul. Królowej Jadwigi 9, Myszków).


Misja Legenda – Mrzygłód, powstał kolejny mural !

Maj 25, 2019 


Pierwszy mural w Mrzygłodzie !

Maj 12, 2019 

Pierwszy mural do projektu Misja Legenda już gotowy. Dziękujemy serdecznie OSP Mrzygłódka za pomoc. Zapraszamy także do odwiedzenia nas na Facebooku – tutaj ! 🙂


Wydarzenie podsumowujące projekt „Bajtle na plac”

Kwiecień 15, 2019 

6 kwietnia odbyło się wydarzenie podsumowujące projekt „Bajtle na plac”. Impreza mimo przelotnych opadów udała się wspaniale, dzieci z początku odrobinę nieśmiałe, z czasem się coraz bardziej rozkręcały, a rodzice i dziadkowie którzy z początku raczej obserwowali poczynania najmłodszych szybko zmienili swoją postawę i dołączyli się do zabawy.

Część rozgrywanych gier podwórkowych była niektórym dzieciom dobrze znana, ale w zasadzie poza uczestnikami warsztatów dziennikarskich nie wiedziały co to cymbergaj, gra w kapsle czy gra w kulki. Nie wszystkie dzieci umiały grać w klasy, ale jak tylko poznawały zasady zaraz brały się do zabawy.

Największym powodzeniem cieszyły się chyba jednak gry z piłką, ganiane i guma. Powstały także wspaniałe rysunki kredą. Niemal wszyscy dopytywali o kolejną edycję!


Bezpłatne konsultacje doradców podatkowych

Kwiecień 15, 2019 

Uwaga! Mamy dobre wiadomości!

Do 25 kwietnia, we wtorki i czwartki, w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. 

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej Doradca Podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajową Izbę Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego -Jakuba Chełstowskiego.


Zapraszamy wszystkie BAJTLE NA PLAC!

Kwiecień 2, 2019 


Warsztaty projektowania gry miejskiej

Marzec 20, 2019 

Serdecznie zapraszamy do Myszkowa na warsztaty projektowania gry miejskiej związanej z legendą o powstaniu Mrzygłodu. Zapisy na warsztaty pod adresem e-mail: biuro@fundacjapukpuk.pl oraz pod nr telefonu: 665 620 002. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Misja Legenda – Mrzygłód” finansowanego przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.


Bajtle na plac – warsztaty międzypokoleniowe

Luty 21, 2019 

Warsztaty międzypokoleniowe organizowane w ramach projektu Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna: Bajtle na plac, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego odbyły się w minioną sobotę. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, wytężali swoje umysły, przypominając wszelkie znane sobie gry podwórkowe, a następnie dali się porwać dobrej zabawie podczas ich demonstrowania.


Planujemy nowy projekt!

Luty 8, 2019 

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z  PZN Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży „Zameczek” w Rudołtowicach  złożyliśmy wniosek o dofinansowanie operacji na realizację nowej usługi społecznej w postaci polisensorycznych warsztatów z zakresu hortiterapii w specjalnie przygotowanej przestrzeni warsztatowej ogrodu sensorycznego,
więcej dowiecie się tutaj: http://fundacjapukpuk.pl/projekty/polisensoryczne-warsztaty-z-zakresu-hortiterapii/

Trzymajcie za nas kciuki!


Warsztaty dziennikarskie dla dzieci w ramach projektu „Bajtle na plac”!

Luty 3, 2019 

Przypominamy o naborze do warsztatów dziennikarskich! Pierwsze zajęcia już 9 lutego!

Zapraszamy dzieci w wieku 12-14 lat do udziału w cyklu warsztatów dziennikarskich, realizowanych w ramach projektu „Bajtle na plac” obejmujących:
– warsztaty dziennikarskie w ramach, których m.in. dowiedzą się na czym polega praca dziennikarza, poznają literackie formy dziennikarskie, będą mogli sami wcielić się w rolę dziennikarzy i lepiej poznać gry podwórkowe, w które kiedyś grano na Śląsku – udział w kursie potwierdzony DYPLOMEM UKOŃCZENIA KURSU DZIENNIKARSKIEGO
– warsztaty międzypokoleniowe na temat śląskich gier podwórkowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się w jakie gry grano kiedyś na śląskich podwórkach i spróbują wybrać najciekawsze z nich
– wydarzeniu sportowo-rekreacyjne podsumowującym projekt Bajtle na plac – dla wszystkich uczestników projektu przewidziano nagrody!
– publikację zawierającą prace literackie uczestników projektu – każda praca zostanie opublikowana w publikacji podsumowującej projekt, a najlepsza praca dodatkowo będzie miała szansę zostać opublikowaną w lokalnych mediach!
szczegóły na: http://fundacjapukpuk.pl/projekty/bajtlenaplac/ i https://www.frsp.eu/bajtle-na-plac-rekrutacja-do-projektu/…


Trwa rekrutacja do projektu Bajtle na plac!

Styczeń 9, 2019 

Ruszył projekt „Bajtle na plac”. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego organizujemy na terenie Woli cykl warsztatów, których celem jest budowanie więzi pomiędzy pokoleniami. Pragniemy poprzez zabawę i odwołanie do śląskich gier podwórkowych zachęcić dzieci i pokolenie 50+ do wspólnego dialogu.
Nasza Fundacja jest nieformalnym partnerem projektu i czynnie angażuje się w jego przebieg 
Serdecznie zapraszamy dzieci 7-10 lat, 12-15 lat oraz pokolenie 50+ do udziału w projekcie, zapowiada się wspaniała zabawa!Szczegóły na http://fundacjapukpuk.pl/projekty/bajtlenaplac/
oraz na oficjalnej stronie projektu https://www.frsp.eu/bajtle-na-plac-rekrutacja-do-projektu/


Wesołych Świąt!

Grudzień 24, 2018 


Program grantowy „Moje miejsce na ziemi”

Październik 17, 2018 

Mamy fantastyczne wieści!

Znaleźliśmy się wśród szczęśliwców , których projekty zostaną dofinansowane przez Fundacja ORLEN – DAR SERCA ! W ramach programu grantowego „Moje miejsce na ziemi” zgłosiliśmy wniosek o kontynuację projektu Misja Legenda i spotkaliśmy się z przychylną opinią jury! http://www.orlendarserca.pl/…/St…/Moje-miejsce-na-ziemi.aspx

Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli zachęcić was do wspólnego uczestnictwa w projektowaniu i zabawy podczas przejścia gry miejskiej w Myszkowie!

Strona projektu Misja Legenda – Mrzygłód
Więcej o Misji Legendzie: misjalegenda.blogspot.com


Publikacja „Skrzydlaci Przyjaciele”

Lipiec 11, 2018 

Broszura informacyjna „Skrzydlaci Przyjaciele” m.in. o Ostoi Ptaków w Dolinie Górnej Wisły, sposobach ochrony ptaków, właściwym dokarmianiu czy budowaniu skrzynek lęgowych od jakiegoś czasu jest już w naszej siedzibie.

Niebawem na naszej stronie internetowej w zakładce „O nas” -> „Publikacje” udostępnimy ją w formie elektronicznej dla wszystkich zainteresowanych.

Publikacje w formie drukowanej trafią do:

 1.  uczestników projektu
 2. Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s Grzawie
 3. Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej
 4. Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pszczyńska”
 5. Koła Ornitologów w Pisarzowicach jako materiał dydaktyczny

oraz szkół w gm. Miedźna:

 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli
 • Szkoła Podstawowa im. St. Hadyny we Frydku
 • Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Górze
 • Technikum nr 1
 • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach

Broszura wydana została przez Fundację Puk Puk i sfinansowana w ramach programu grantowego: Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem – Fundacja Nasza Ziemia


Poleku 2018 już za nami

Lipiec 2, 2018 

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim uczestnikom niedzielnych warsztatów  „Upcycling. Nadaj śmieciom nową wartość”, które mieliśmy przyjemność poprowadzić, podczas Poleku slow life po naszymu w Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

Wspaniała atmosfera, piękna okolica i wasze zaangażowanie. Nawet przelotne opady was nie zmogły! Tak trzymać!


Ośmiornica DIY

Czerwiec 30, 2018 

Takie szmaciane stworaki bez szycia będziecie mogli zrobić razem z nami już jutro na stoisku Fundacja Puk Puk podczas warsztatów z upcyclingu!

Poleku slow life po naszymu 2018 – zapraszamy!

PS Oczywiście czekają na was także inne atrakcje, nie przegapcie 


Warsztaty „Upcycling. Nadaj śmieciom nową wartość.”

Czerwiec 27, 2018 

Zapraszamy na kreatywne warsztaty z upcyclingu, które poprowadzimy w ramach festiwalu Poleku slow life po naszymu 2018 w Pszczynie ( Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej ) już w najbliższą niedzielę 1 Lipca

Szukajcie stoiska Fundacja Puk Puk oznaczonego plakatami „Upcycle”

Czas trwania warsztatów: 12:30-17:30
Udział w warsztatach BEZPŁATNY

Podczas warsztatów dowiecie się m.in. czym jest zasada 3R, jak powtórnie przetwarzać odpady i nadawać im nową wartość (upcycling), jak prawidłowo segregować śmieci, a także będziecie mogli spróbować własnych sił w upcyclingu tworząc z nami miniaturowe dzieła sztuki:

 • kolaż z odpadów i obraz z nakrętek (dla najmłodszych)
 • figurka z rolki po papierze toaletowym
 • pudełeczko ze starych czasopism
 • ośmiornicę ze szmatek


Wyprawa badawcza z ornitologami

Maj 19, 2018 

W ramach projektu „Skrzydlaci Przyjaciele” ornitolodzy z „Zielonego SOS” zabrali uczestników na stawy należące do Ostoi Doliny Górnej Wisły. Dzieci zapoznały się z profesjonalnym sprzętem ornitologicznym do obserwacji i dokumentowania ptactwa, a także miały możliwość wypróbowania tego sprzętu w warunkach naturalnych.

Fot. Zielone SOS


Warsztaty plastyczno-muzyczne

Maj 12, 2018 

Podczas zajęć została omówiona wycieczka z ornitologami z „Zielonego SOS” nad stawy należące do Ostoi Doliny Górnej Wisły, a następnie dzieci biorące udział w projekcie „Skrzydlaci Przyjaciele” przy akompaniamencie muzyki rzeźbiły w glinie wybrane gatunki ptaków.


Spotkanie podsumowujące wycieczkę, film i wyprawę na torfowisko

Kwiecień 28, 2018 

Głównymi tematami kolejnego spotkania w ramach projektu „Skrzydlaci Przyjaciele” była dyskusja podsumowująca wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek, projekcję filmu „Makrokosmos. Podniebny taniec” oraz wyprawę na torfowisko Zapadź. Dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne związane z omawianymi tematami.


Wyprawa badawcza

Kwiecień 21, 2018 

Uczestnicy projektu „Skrzydlaci Przyjaciele” podczas wyprawy dowiedzieli się jakie gatunki ptaków występują na obszarze torfowiska „Zapadź” i przylegających do niego stawów „Duży Dulnik” i „Mały Dulnik”oraz jaka roślinność charakteryzuje ten obszar. Czynnie obserwowali i dokumentowali otaczającą przyrodę.


Zapraszamy na bezpłatną projekcję filmu „Makrokosmos. Podniebny taniec”

Kwiecień 16, 2018 

Z przyjemnością pragniemy zaprosić Was na bezpłatną projekcję filmu Jacquesa Perrina „Makrokosmos. Podniebny taniec”.

20 kwietnia (piątek) o godz. 19:00
Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z/s w Woli


Warsztaty z ornitologami z Zielonego SOS

Kwiecień 14, 2018 

Podczas zajęć dzieci biorące udział w projekcie „Skrzydlaci Przyjaciele” dowiedziały się m.in. na czym polega praca ornitologów, jak wygląda budowa gniazda u wybranych gatunków ptaków oraz jak prawidłowo budować budki lęgowe.

Dziękujemy Zielonemu SOS za współpracę!


Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

Kwiecień 7, 2018 

Dzisiaj uczestnicy projektu „Skrzydlaci Przyjaciele” mieli przyjemność pojechania na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Poza dziećmi biorącymi udział w projekcie, wybrały się z nami także inne osoby, w tym rodzice i rodzeństwo uczestników. Podczas wycieczki mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji i obejrzenia pokazów lotów ptaków drapieżnych w Sokolarni oraz Sowiarni, a także zwiedzenia Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Inne zwierzęta na terenie parku również stanowiły niemałą atrakcję!


Wesołego Alleluja!

Marzec 30, 2018 

Niechaj tegoroczna Wielkanoc przyniesie Wam chwilę wytchnienia, czas do życiowych podsumowań, beztroskie momenty spędzone w gronie najbliższych oraz optymizm na poświąteczny czas!


Pierwsze zajęcia z cyklu „Skrzydlaci Przyjaciele”

Marzec 26, 2018 

W minioną sobotę 24 marca 2018 r. odbyły się pierwsze zajęcia z prowadzonego przez nas projektu „Skrzydlaci Przyjaciele” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miedźnej z/s w Woli, realizowanego w ramach programu grantowego: Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem – Fundacja Nasza Ziemia

 


Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek

Marzec 20, 2018 

Poniżej przedstawiamy ramowy plan wycieczki do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu realizowany w ramach projektu „Skrzydlaci Przyjaciele”

7 kwietnia 2018 r. (sobota)

9:00 zbiórka Uczestników pod Gminnym Ośrodkiem Kultury | 9:30 wyjazd | 10:30 przyjazd do parku |  11:00 pokazy lotów ptaków drapieżnych | 12:00 pokazy lotów sów | 13:00 przerwa na suchy prowiant | 13:30 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i swobodne chodzenie po parku z opiekunem | 14:30 zbiórka pod autokarem | 14:45 wyjazd z parku | 15:45-16:00 powrót pod GOK

Każdy uczestnik projektu bierze udział w wycieczce bezpłatnie, dodatkowo otrzyma suchy prowiant w postaci: 0,5 l wody niegazowanej, kanapki z szynką lub serem, palucha z makiem, jabłko, banana oraz paczkę chipsów z suszonych jabłek.

Uwaga! Istnieje możliwość dołączenia do wycieczki do Ustronia przez osoby zainteresowane. Koszt przejazdu wraz ze wstępem do Leśnego Parku: 28 zł osoba dorosła, 22 zł dziecko, dziecko poniżej 3 roku życia za darmo. Dodatkowo możliwość wykupienia suchego prowiantu j.w.: 12 zł od osoby. Zapisy podczas pierwszych zajęć 24 marca w budynku GOKu, pod adresem e-mail: biuro@fundacjapukpuk.pl lub telefonicznie: 665 620 002.


Dziękujemy Gminie Miedźna

Marzec 2, 2018 

O naszym projekcie „Skrzydlaci Przyjaciele” przeczytać można także na stronie Gminy Miedźna.

Dziękujemy Gminie Miedźna za wsparcie naszych działań!

 


Ekoodkrywcy

Listopad 13, 2017 

Właśnie wystartowaliśmy w konkursie Ekoodkrywcy na projekt warsztatów o tematyce ekologicznej z projektem Skrzydlaci przyjaciele! Trzymajcie za nas kciuki!

Więcej o konkursie przeczytać można tutaj: ekoodkrywcy.pl

 


Start!

Listopad 7, 2017 

Z przyjemnością informujemy, że nasza fundacja niedawno rozpoczęła działalność!

W naszych działaniach pragniemy skupić się przede wszystkim na projektowaniu i rozwijaniu istniejących pomocy terapeutycznych oraz edukacyjnych dla dzieci, osób z niepełnosprawnościami, różnymi zaburzeniami i dysfunkcjami, a także na prowadzeniu działań na rzecz dostosowania przestrzeni publicznych do potrzeb wszystkich osób, w tym głównie osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Rozwój jest jedną z najbardziej elementarnych potrzeb wszystkich istot, a jako gatunek ludzki posiadamy coraz większą wiedzę na temat tego, jakie powinniśmy stworzyć warunki sobie i innym, aby ten rozwój przebiegał prawidłowo. Jako fundacja, pragniemy, aby każdy miał możliwość rozwoju w zakresie jakiego potrzebuje, wspierając przede wszystkim tych, którzy ze względów na stan zdrowia czy warunki materialne mają tę możliwość ograniczoną.


Ostatnie wpisy:

Wsparcie szkoleniowe dla podmiotów niegminnych Makroregionu Południowego


Kobieta w biznesie


stoisko do hydroterapii YNTA znów wyróżnione!


Jestem piękna i pewna siebie!


W zdrowym ciele, zdrowy duch


Kategorie wpisów:

 • wiadomości
 • 50+
 • Amazonki
 • bajtle na plac
 • bezpłatne warsztaty
 • biznes
 • bombki ze sklejki
 • czyste powietrze
 • darowizna
 • dęta
 • dla mam
 • działalność fundacji
 • działalność społeczna
 • dzieci
 • ekologia
 • film
 • fitoremediacja
 • frsp
 • fundacj bgk
 • fundacja
 • fundacja bgk
 • Fundacja Puk Puk
 • fundacja pzu
 • fundacja santander
 • fundacja wola
 • fundusz naturalnej energii
 • gaz system
 • GOK
 • gok miedźna
 • gra miejska
 • grant
 • granty
 • gry
 • gry podwórkowe
 • hortiterapia
 • hydroterapia
 • impreza
 • instrumenty
 • issuu
 • kobieta
 • kobieta w biznesie
 • konkursy
 • legenda
 • lodz design festiwal
 • macierzyństwo
 • magdalena michna-czyrwik
 • make me
 • makrokosmos
 • malowanie
 • malowanie ustami
 • mamy
 • media
 • miedźna
 • mindfulness
 • misja legenda
 • młodzież
 • mrzygłód
 • muzyka
 • myszków
 • nawlekanie
 • nawlekanki
 • ngo
 • niepełnosprawność
 • o fundacji puk puk
 • oczyszczanie powietrza
 • ogród
 • ogród sensoryczny
 • operacja
 • orkiestra
 • orkiestra dęta
 • ornitologia
 • owijanie
 • ozdoby świąteczne
 • ozdoby świąteczne ze sklejki
 • Park Leśnych Niespodzianek
 • pisanie
 • plakat
 • plan
 • podniebny taniec
 • podwórko
 • Poleku
 • polisensoryczny
 • pomoce edukacyjne
 • pomoce terapeutyczne
 • powrót na rynek pracy
 • profilaktyka
 • projekt
 • projekt ngo
 • projektowanie graficzne
 • projektowanie reklamowe
 • projektowanie usług
 • projektowanie wnętrz
 • projektowanie wola
 • projekty
 • projekty społeczne
 • prototyp
 • przelekanie
 • przewlekanki
 • Pszczyna
 • ptaki
 • publikacja
 • puk puk
 • pzu
 • rehabilitacja
 • rękodzieło
 • rekrutacja
 • rośliny
 • rozwiń skrzydła
 • Rudołtowice
 • rzeźbienie
 • rzut
 • scenariusz zajęć
 • seniorzy
 • sensoplastyka
 • sensroyka
 • skansen
 • sklejka
 • skogluft
 • Skrzydlaci Przyjaciele
 • skrzydła dla mamy
 • śląsk
 • śląskie gry
 • śląskie gry podwórkowe
 • smog
 • stanowisko do hydroterapii
 • stanowisko ynta
 • stoisko do hydroterapii
 • studio prototyp
 • szablony
 • szkoła
 • sznurek
 • trening uważności
 • Tychy
 • Tyski Klub Amazonek
 • uczestnicy
 • uczniowie
 • upcycling
 • uroginekologia
 • warsztaty
 • warsztaty dla mam
 • warsztaty dziennikarskie
 • warsztaty świąteczne
 • wełna
 • wełna i sklejka
 • wola
 • wsparcie
 • wydarzenie
 • wywiady
 • ynta
 • ynta stanowisko do hrdroterapii
 • zabawa
 • zabawy
 • zakątek traw
 • Zameczek
 • Zapadź
 • zielony oddech
 • życzenia
 • Archiwum wpisów:

 • Wrzesień 2020
 • Sierpień 2020
 • Lipiec 2020
 • Czerwiec 2020
 • Maj 2020
 • Marzec 2020
 • Luty 2020
 • Styczeń 2020
 • Grudzień 2019
 • Listopad 2019
 • Październik 2019
 • Lipiec 2019
 • Czerwiec 2019
 • Maj 2019
 • Kwiecień 2019
 • Marzec 2019
 • Luty 2019
 • Styczeń 2019
 • Grudzień 2018
 • Październik 2018
 • Lipiec 2018
 • Czerwiec 2018
 • Maj 2018
 • Kwiecień 2018
 • Marzec 2018
 • Listopad 2017