Rozwiń skrzydła!

OPIS PROJEKTU:

Celem projektu jest budowanie poczucia własnej wartości, pewności siebie oraz podniesienie kompetencji związanych z powrotem na rynek pracy przez 20 kobiet, aktualnie nieaktywnych zawodowo z powodu sprawowania opieki nad małymi dziećmi, w tym pomoc uczestniczkom w określeniu własnych silnych i słabych stron, a także w ukierunkowaniu swojej wizji na przyszłość w biznesie. Dzięki warsztatom nie tylko odnajdą swoją głębie i najważniejsze potrzeby, ale także poznają możliwości przełożenia pasji w biznes i powrotu na rynek pracy, kiedy będą już na to gotowe.

W ramach projektu przewidziano warsztaty dla dwóch 10 os. grup:
“Kobieta w biznesie” 3 bloki tematyczne: „Autoprezentacja”, “Jak dzielić macierzyństwo z pracą zawodową” oraz “Sztuka stawiania granic w biznesie” (m.in. Jak skutecznie stawiać granice? Jak radzić sobie z dyskryminacją?); prowadząca: Psycholożka/Coach
“W zdrowym ciele, zdrowy duch”: ciąża, poród wraz z połogiem oraz pierwsze miesiące macierzyństwa to okres bardzo trudny pod względem fizycznym oraz fizjologicznym dla kobiety. Podczas warsztatów uczestniczki dowiedzą się jak dbać o swoją sprawność fizyczną oraz jak wdrożyć do codziennego życia zachowania z zakresu profilaktyki uroginekologicznej (obniżenie statyki dna miednicy, nietrzymanie moczu); prowadząca: Fizjoterapeutka/Terapeutka uroginekologiczną
“Jestem piękna i pewna siebie!”: uczestniczki dowiedzą się jak w praktyce każda z nich może pozytywnie wpłynąć na swój wygląd (zwiększenie poczucia własnej wartości oraz pewności siebie), który uległ diametralnej zmianie po ciąży i porodzie. W programie relaksacja, muzyko i aromaterapia.
“Kreatywność do usług”, 2 bloki temat. “Rozwój kreatywności” oraz “Kreatywne poszukiwania” (m.in. onlinowe platformy samodoskonalenia, gdzie i jak szukać ofert pracy, dobre CV i list motywacyjny)
“Powrót do biznesu” warsztaty przedsiębiorczości (m.in. zakładanie własnej działalności, UP, możliwości pozyskania finansowania)

Projekt daje Mamom przestrzeń do samorozwoju. Zapewniamy opiekę nad dziećmi na czas warsztatów, tak by mogły swobodnie nabywać nowe umiejętności. Uczestniczki poznają narzędzia, dzięki którym określą swoje mocne i słabe strony, zwiększą poczucie własnej wartości oraz nauczą się jak gospodarować czasem, by pomimo rodzicielstwa realizować pasje i podążyć przemyślaną ścieżką zawodową. Umiejętności takie jak kreatywne myślenie, psychofizyczne odnalezienie się w każdej sytuacji czy elastyczność są obecnie niezbędna na rynku pracy.

MIEJSCE REALIZACJI WARSZTATÓW: klinika fizjoterapii Ulmanmed – Agnieszka Czmajduch, ul. Wiejska 95, 43-227 Miedźna (fb Ulamnmed)

HARMONOGRAM WARSZTATÓW – GRUPA 1

Nazwa warsztatu Liczba godzin Termin Godziny zajęć
 Powrót do biznesu 2  2020-08-04  9:00-11:00