+48 665 620 002 biuro@fundacjapukpuk.pl Deklaracja dostępności
Logo fundacji Logo fundacji AKTUALNOŚCI SKLEP KONTAKT |
×


W czym możemy Ci pomóc?

Hortenso

Szkoła w Przeczycach jest niewielką placówką oświatową, która prężnie działa i stanowi ważny element integrujący dla lokalnej społeczności. Szkoła dąży do przekształcenia placówki w ośrodek kształcenia o charakterze integracyjnym. Na dzień dzisiejszy posiada kadrę nauczycielską, która ma kwalifikacje do prowadzenia różnorodnych terapii z dziećmi, ale wciąż brakuje jej odpowiedniego zaplecza w formie infrastruktury i przyrządów terapeutycznych. Projekt ogrodu sensoryczno-hortiterapeutycznego idealnie współgra z planami placówki, dzięki której podopieczni będą mieli możliwość połączenia zabawy z terapią. Przestrzeń wokół szkoły jest ogólnodostępna, organizowane są tu różne wydarzenia dla lokalnej społeczności, z placu zabaw oraz boiska na jej terenie chętnie korzystają wszyscy mieszkańcy Przeczyc. Niestety, chociaż obszar ten jest duży, to w znacznej części obejmuje niezagospodarowaną przestrzeń porośniętą trawą. Brakuje tu przede wszystkim zacienionych miejsc, roślinności oraz małej architektury do wypoczynku. Planowana inwestycja zwiększy walory użytkowe (zapewni cień, miejsca do wypoczynku/siedzenia oraz nowoczesne przyrządy do zabawy połączonej z edukacją i terapią), przyrodnicze (nasadzenie roślin zwiększy powierzchnię biologicznie czynną oraz otworzy użytkowników na kontakt z naturą) oraz estetyczne. 

Cele projektu:

  • wzrost dostępności usług społecznych, w tym aktywizujących i integrujących lokalną społeczność
  • umożliwienie szkole samodzielnego prowadzenia zajęć z zakresu integracji sensorycznej, hortiterapii i hydroterapii
  • zwiększenie walorów użytkowych, przyrodniczych oraz estetycznych przestrzeni objętej projektem
  • promowanie aktywnego trybu życia na łonie natury

Pliki do pobrania: plakat Hortenso i ulotka Hortenso 

Projekt realizowany przez Fundację Puk Puk w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Przeczycach w ramach programu
Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego

logo noja mała ojczyzna, logo fundacja puk puk, logo fundacja bgk

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Materiały promocyjne:

 

 

Oficjalne otwarcie:

24 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przeczycach  odbyło się  uroczyste otwarcie mini ogrodu sensoryczno-hortiterapeutycznego połączone z otwarciem nowej sali gimnastycznej. Podczas wydarzenia po oficjalnym przecięciu wstęg, uczniowie szkoły zaprezentowali specjalnie przygotowany na tą okazję pokaz artystyczny. Na wszystkich obecnych czekał pyszny poczęstunek w formie żuru, ogromny wybór ciast (zdecydowaną większość upiekli rodzce uczniów!), grill oraz napoje. Następnie chętni mogli wziąć udział w animacjach sportowych przygotowanych przez szkołę lub oddać się testowaniu elementów sensorycznych mini ogrodu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się panel do hydroterapii składający się z 4 różnych modułów oraz ścieżka sensoryczna.

 

 

Prace podczas realizacji: