Pszczyńskie sny

„Pszczyńskie sny” to temat warsztatów rękodzielniczych, które nasza fundacja miała przyjemność realizować podczas festiwalu POLEKU – Slow life po naszymu, który odbył się 4.07.2021 r. w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. Uczestnicy mieli możliwość ozdabiania poszewek na poduszki farbami do tekstyliów, przy użyciu przegotowanych przez nasz zespół szablonów ze sklejki. Szablony swoją tematyką nawiązywały do fauny i flory powiatu pszczyńskiego, a także do ludowych motywów. Każdy z rękodzielników, po wykonaniu pracy, suszył swoje dzieło na słońcu (w domu utrwali wzór przy użyciu żelazka), a do zestawu otrzymywał gotową poduszkę, tak by po dniu pełnym wrażeń związanych z festiwalem, mógł ją powlec w domu przez ozdobioną przez siebie poduszkę i oddać się „pszczyńskim snom”!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział! Mamy nadzieję, że spanie na nowych poduszkach sprawi Wam tyle samo radości, co ich ozdabianie!