+48 665 620 002 biuro@fundacjapukpuk.pl Deklaracja dostępności
Logo fundacji Logo fundacji AKTUALNOŚCI SKLEP KONTAKT |
×


W czym możemy Ci pomóc?

Bajtle na plac

„Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna: Bajtle na plac”, to projekt cyklu warsztatów, których celem jest budowanie więzi pomiędzy pokoleniami. Pragniemy poprzez zabawę i odwołanie do śląskich gier podwórkowych zachęcić dzieci i pokolenie 50+ do wspólnego dialogu.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, a nasza Fundacja Puk Puk partnerem projektu.

Miejsca realizacji: Wola, gm. Miedźna, powiat Pszczyński:
– Gminny Ośrodek Kultury (GOK, ul. Pszczyńska 110, Wola)
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Malinowskiego (SP1, ul. Górnicza 47, Wola)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DARMOWYM PROJEKCIE REALIZOWANYM NA TERENIE WOLI!
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku zgłaszania kandydatur dzieci wymagana jest zgoda rodzica.

Zapisy pod adresem e-mail bajtlenaplac@frsp.eu lub pod nr telefonu: 665 620 002

DZIECI W WIEKU 6-9 LAT:
Zapraszamy dzieci  wieku 6-9 lat (10 uczestników) do wspólnej zabawy podczas warsztatów międzypokoleniowych na temat śląskich gier podwórkowych, które odbędą się dn. 16.02.2019 r. oraz na wydarzenie podsumowujące projekt Bajtle na plac dn. 6.03.2019 r.
Opis warsztatów oraz wydarzenia podsumowującego znajduje się poniżej.

DZIECI W WIEKU 10-15 LAT:
Zapraszamy dzieci w wieku 10-15 lat (15 uczestników) do udziału w cyklu warsztatów dziennikarskich obejmujących:

  • warsztaty dziennikarskie w ramach, których m.in. dowiedzą się na czym polega praca dziennikarza, poznają literackie formy dziennikarskie, będą mogli sami wcielić się w rolę dziennikarzy i lepiej poznać gry podwórkowe, w które kiedyś grano na Śląsku – udział w kursie potwierdzony DYPLOMEM UKOŃCZENIA KURSU DZIENNIKARSKIEGO
  • warsztaty międzypokoleniowe na temat śląskich gier podwórkowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się w jakie gry grano kiedyś na śląskich podwórkach i spróbują wybrać najciekawsze z nich
  • wydarzeniu sportowo-rekreacyjne podsumowującym projekt Bajtle na plac – dla wszystkich uczestników projektu przewidziano nagrody!
  • publikację zawierającą prace literackie uczestników projektu – każda praca zostanie opublikowana w publikacji podsumowującej projekt, a najlepsza praca dodatkowo będzie miała szansę zostać opublikowaną w lokalnych mediach!

Gwarantujemy napoje i drobny poczęstunek!

OSOBY W WIEKU 50+
Zapraszamy osoby, które ukończyły 50 lat (10 uczestników) i chciałyby podzielić się swoją wiedzą i wspomnieniami na temat gier podwórkowych, w które grały na śląsku w dzieciństwie, z uczestnikami projektu Bajtle na Plac w wieku 6-9 i 10-15 lat. W ramach projektu poprosimy Was o udział w warsztatach międzypokoleniowych dn. 16.02.2019 r., udzielenie wywiadów uczestnikom projektu w wieku 10-15 lat, a także wspólną zabawę podczas wydarzenia podsumowującego projekt (dn. 6.03.2019 r.).
Szczegółowe informacje podamy wkrótce. Opis warsztatów oraz wydarzenia podsumowującego znajduje się poniżej.

WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE
Warsztaty prowadzone będą przez dziennikarza i prelegenta user experience, podczas ich trwania wspólnie zostanie opracowany wykaz gier podwórkowych wraz z rankingiem, w które grały osoby po 50 roku życia oraz gier, w które dzieci grają obecnie. Schemat ma przedstawiać nazwy, opis zasad gry oraz wykazać, czy dana gra ma swój odpowiednik współcześnie czy popadła w niepamięć. Być może okaże się, że dzisiejsze dzieci grają w zmodyfikowane wersje jakiejś gry, albo że współczesne gry nie mają z nimi nic wspólnego. W zależności od rezultatów, chcemy podczas warsztatów przeprowadzić skróconą sesję gier i zastanowić się wspólnie, które sprawiają najwięcej satysfakcji i dlaczego. Na podstawie stworzonego rankingu wybierzemy 3-5 gier, które zostaną przeprowadzone podczas wydarzenia podsumowującego projekt.
Metody pracy: burza mózgów, dyskusja, pokazywanie, prototypowanie przy pomocy gotowych rekwizytów oraz stworzonych podczas warsztatów, dokumentowanie: zdjęcia, film, szkice, notatki etc.

WYDARZENIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT BAJTLE NA PLAC
Podczas wydarzenia uczestnicy projektu „Bajtle na plac” będą prezentować chętnym osobom spoza projektu różne śląskie gry podwórkowe. Dodatkowo zostanie rozegrany turniej wybranych gier podwórkowych. Będzie można także porozmawiać z dziennikarzem na temat jego pracy oraz dowiedzieć się czym jest user experience i o co chodzi w prototypowaniu. Dla najmłodszych uczestników projektu przewidujemy niespodzianki!

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją będącą rezultatem projektu Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna: Bajtle na plac

6.04.2019 Wydarzenie podsumowujące projekt

 

16.02.2019 Warsztaty międzypokoleniowe

 

Warsztaty dziennikarskie